O kapele Miou Miou

Říká se, že co Čech, to muzikant. Toto tvrzení se dá celkem s určitostí potvrdit, jelikož právě u nás je celkem velká koncentrace různých hudebních skupin. A mezi jednu z takových patří i Miou Miou. Pokud vás zajímají hlavní informace o kapele, potom musíme říci, že vznikla v roce 2003. Koho zajímají i konkrétní termíny, tak oficiální start byl na jaře daného roku. Nutno říci, že daný start kapely byl spojený i s tím, že celkem rychle po svém vzniku vydala i své první album. Už to jasně naznačovalo, že nepůjde o nijak tuctovou kapelu, ale o kapelu, která bude tvořit a dělat muziku celkem aktivně.

Jaký je hlavní žánr?

Škatulkování kapel do příslušných žánrů je celkem složité, jelikož velmi často jsou patrné různé přesahy do celé řady jiných směrů. A právě v případě kapely Miou Miou to platí dvojnásob. Pokud bychom se na její tvorbu podívali tak, že ji chceme někam zařadit, potom určitě dominuje indie pop, který je doplněn retroelektrem. To vše společně s velmi originálním francouzským zpěvem. Opomíjet nesmíme ale ani celkem časté odbočky i k alternativní hudbě, stejně jako méně časté odbočky do řady jiných žánrů, které jsou spojeny především s kytarovou muzikou. A právě tento rozptyl dělá hudbu kapely Miou Miou velmi zajímavou.

Co vše můžete slyšet?

O tom, jaké jsou klíčové žánry kapely, již víte. Nyní se podívejte také na to, co vše můžete při poslechu slyšet. I to jsou totiž podstatné informace, které pochopitelně souvisí s charakteristikou kapely. Když si poslechnete několik jejich nahrávek, rozhodně vás na první pohled osloví celková hravost. Nechybí zde jasné kytarové linky, jejich vzájemné prolínání, stejně jako zaujmou také analogové klávesy. Vše doplňuje také dívčí zpěv, který hudbě dodává jistou jemnost a také částečnou křehkost. Ano, i toto je pochopitelně celkem originální směr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *